Najświeższe wiadomości podróżnicze Podróż biznesowa Cel Zdrowie Branża hotelarska Hotele i ośrodki wypoczynkowe Aktualności Przebudowa Resorts Odpowiedzialny Bezpieczeństwo Zakupy Ochrona Środowiska technologie Turystyka Transport Wiadomości z podróży USA

Najbardziej i najmniej zrównoważone kierunki podróży w USA

Najbardziej i najmniej zrównoważone kierunki podróży w USA
Najbardziej i najmniej zrównoważone kierunki podróży w USA
Scenariusz Harry'ego Johnsona

Miasta na całym świecie robią wszystko, co w ich mocy, aby walczyć z globalną zmianą klimatu i być bardziej zrównoważonym

Ponieważ podróżni są coraz bardziej świadomi wpływu, jaki mogą mieć na planetę, miasta dokładają wszelkich starań, aby być bardziej zrównoważonym.

Miasta na całym świecie robią teraz swoje, jeśli chodzi o walkę ze zmianami klimatycznymi, wykorzystując więcej energii odnawialnej lub zachęcając mieszkańców i odwiedzających do korzystania z transportu publicznego, roweru i spaceru.

Jakie są więc najbardziej zrównoważone kierunki w USA?

Aby się tego dowiedzieć, eksperci z branży turystycznej przeanalizowali niektóre z najczęściej odwiedzanych miast Ameryki pod kątem szeregu zrównoważonych czynników.

Top 10 najbardziej zrównoważonych miast w USA 

WTM Londyn 2022 odbędzie się w dniach 7-9 listopada 2022 r. Zarejestruj się!

RangaMiasto% zrównoważonych hoteli% osób, które chodzą pieszo, jeżdżą na rowerze lub korzystają z transportu publicznego do pracyEnergia odnawialna jako % całkowitego zużyciaŚrednie roczne zanieczyszczenie powietrza (μg/m³)Sztuczna jasność (μcd/m2)Ślad węglowy za osobę  (t CO2)Mile ścieżek rowerowychPoziom zatłoczeniaWynik  / 10
1Portland9.00%33.2%43.1%7.06,59016.75.3120%7.50
2Seattle9.19%44.8%38.4%6.08,24017.312.1923%7.29
3Nowy Jork14.33%71.6%12.9%10.011,70017.1124.1935%6.50
4Minneapolis4.40%30.4%15.6%11.48,78021.841.7010%6.46
4Denver5.15%21.9%11.3%9.85,25019.49.0018%6.46
6Boston7.45%54.1%6.8%8.08,34019.05.3119%6.17
7Salt Lake City3.01%20.4%7.0%9.14,67015.51.5915%6.04
8Bawół5.88%20.7%12.9%9.36,14019.80.0713%6.00
9San Jose3.64%11.3%16.4%8.55,22017.50.4019%5.67
9Austin2.41%15.9%7.5%10.77,48015.019.1020%5.67

1. Portland w stanie Oregon

Na pierwszym miejscu jest Portland w stanie Oregon, które jest dobrze znane z tego, że jest miastem postępowym, więc sensowne jest, aby zrównoważony rozwój był tutaj ważny.

Stan Oregon ma najwyższy wskaźnik zużycia energii odnawialnej spośród wszystkich na naszej liście (43.1%), a także osiąga wysokie wyniki za niskie zanieczyszczenie światłem (6,590 μcd/m2) i liczbę zrównoważonych hoteli (9% wszystkich hoteli).

Portland regularnie zajmuje wysokie miejsca na listach najbardziej zielonych miast Ameryki i jest jednym z pierwszych, które wprowadziły kompleksowy plan ograniczenia emisji CO2.

2. Seattle w stanie Waszyngton

Niedaleko Portland znajduje się drugie miejsce w Seattle w stanie Waszyngton. Miasto jest znane z tego, że jest centrum technologicznym i doświadczyło gwałtownego wzrostu liczby ludności, ale jako pierwsze zobowiązało się do neutralności klimatycznej, robiąc to w 2010 roku.

Podobnie jak Portland, Seattle osiąga wysokie noty za wykorzystanie energii odnawialnej (38.4%), a także za średnie zanieczyszczenie powietrza (6 μg/m³), osoby chodzące pieszo lub korzystające z transportu publicznego (44.8%) oraz zrównoważone hotele (9.19%).

Seattle w dużej mierze opiera się na energii wodnej i wykorzystuje paliwa kopalne tylko do bardzo małego odsetka energii elektrycznej.

3. Nowy Jork, Nowy Jork

Pomimo tego, że jest jednym z największych i najbardziej ruchliwych miast na świecie, Nowy Jork zajmuje trzecie miejsce.

Nowy Jork był najlepszym miastem nie pod względem jednego, nie dwóch, ale trzech czynników: zrównoważonych hoteli, osób spacerujących lub korzystających z transportu publicznego oraz długości ścieżek rowerowych.

Sama wielkość Big Apple zmusiła go do stawienia czoła śladowi węglowemu, inwestując w kompleksową sieć transportu publicznego, budując zielone biurowce i zobowiązując się do drastycznego ograniczenia emisji.

Badanie ujawniło również najmniej zrównoważone miasta w USA

RangaMiasto% zrównoważonych hoteli% osób, które chodzą pieszo, jeżdżą na rowerze lub korzystają z transportu publicznego do pracyEnergia odnawialna jako % całkowitego zużyciaŚrednie roczne zanieczyszczenie powietrza (μg/m³)Sztuczna jasność (μcd/m2)Ślad węglowy za osobę  (t CO2)Mile ścieżek rowerowychPoziom zatłoczeniaWynik  / 10
1Nashville2.20%11.1%8.8%14.38,78017.60.6019%3.46
2Columbus5.14%11.2%4.4%13.610,00019.81.4013%3.67
3Dallas1.96%11.0%7.5%11.812,50016.52.9017%3.79
3Houston2.14%10.1%7.5%11.112,30014.60.7520%3.79
5Indianapolis2.01%7.7%6.7%12.49,62020.613.7512%3.87
6Filadelfia3.82%39.7%6.1%11.512,20019.54.9622%3.92
7Chicago5.44%41.6%7.3%13.417,90021.127.2924%4.04
8Baltimore6.20%29.3%5.9%11.513,40020.21.0015%4.13
9Tampa2.82%12.5%7.2%9.210,70015.30.7021%4.17
10Cincinnati4.13%17.9%4.4%11.77,53022.62.2014%4.21

1. Nashville, TN

Na samym dole rankingu znajduje się Nashville w stanie Tennessee, jedno z najszybciej rozwijających się miast w kraju. 

Nashville jest miastem o najniższych wynikach, jeśli chodzi o zanieczyszczenie powietrza (14.3 μg/m³), a także słabo wypada pod względem infrastruktury ścieżek rowerowych, z zaledwie 0.6 mili chronionych ścieżek.

2. Columbus, Ohio

Drugim miastem o najniższej liczbie punktów jest Columbus, najbardziej zaludnione miasto w stanie Ohio.

Ohio ma bardzo niski wskaźnik zużycia energii odnawialnej (4.4%), a miasto Columbus ma wysoki poziom zanieczyszczenia powietrza, wynoszący 13.6 μg/m³.

Wysoki poziom zanieczyszczenia na tym obszarze jest w dużej mierze spowodowany przez elektrownię McCracken na Uniwersytecie Stanowym Ohio, składowisko odpadów zarządzane przez Urząd ds. Odpadów Stałych w Central Ohio (SWACO) oraz browar Anheuser-Busch Columbus.

3. Houston i Dallas, Teksas

Dwa miasta w Teksasie są na trzecim miejscu, Houston i Dallas. Oba są jednymi z największych w stanie i obie uzyskały słabe wyniki za korzystanie z transportu publicznego i poziom zanieczyszczenia powietrza.

Oba są bardzo ruchliwymi miastami, przy czym Houston ma jeden z najwyższych poziomów wykorzystania samochodów w kraju, podczas gdy Dallas jest również ważnym węzłem komunikacyjnym z licznymi autostradami zbiegającymi się w mieście, które jest również domem dla dużego portu i jednego z najbardziej ruchliwych na świecie lotniskach.

Miejsce docelowe z najbardziej zrównoważonymi hotelami

Nowy Jork, Nowy Jork – 14.33%

Pobyt w zrównoważonym hotelu może w pewnym stopniu zniwelować skutki podróży, ponieważ starają się oni ograniczyć zużycie energii do minimum.

Miastem o najwyższym odsetku nieruchomości oznaczonych jako zrównoważone przez Booking.com jest Nowy Jork (14.33%).

Miejsce o największym wykorzystaniu transportu publicznego

Nowy Jork, Nowy Jork – 71.6% ludzi chodzi pieszo, jeździ na rowerze lub korzysta z transportu publicznego do pracy

Korzystanie z transportu publicznego, spacery lub jazda na rowerze to świetny sposób na zmniejszenie śladu węglowego, a zdecydowanie miastem, w którym ruch samochodowy jest najniższy, jest Nowy Jork.

Tutaj 71.6% ludzi korzysta z czegoś innego niż samochód, aby dostać się do pracy (lub pracy z domu), a miasto ma największy na świecie system szybkiego transportu dla jednego operatora, zapewniający całodobową obsługę 24 stacji kolejowych.

Miejsce o największym wykorzystaniu energii odnawialnej

Portland, Oregon – 43.1% zużycia energii odnawialnej

Niestety, dane dotyczące energii odnawialnej są dostępne tylko na poziomie stanu, a nie miasta, ale stanem, w którym energia odnawialna ma największy udział w konsumpcji, jest Oregon (43.1%).

Dostawy energii elektrycznej w Oregonie są zdominowane przez elektrownie wodne, a w stanie znajduje się ponad 80 odnawialnych elektrowni wodnych. 

Miejsce o najniższym zanieczyszczeniu powietrza

Tucson, Arizona – 4.8 μg/m³ roczne zanieczyszczenie powietrza

Zanieczyszczenie powietrza jest poważnym problemem w wielu miastach w całym kraju, ale miejscem o najczystszym powietrzu jest Tucson w Arizonie.

Tucson, położone na pustyni w Arizonie, jest drugim co do wielkości miastem w stanie, ale średnio osiąga zaledwie 4.8 μg/m³ rocznie.

Miejsce docelowe o najmniejszym zanieczyszczeniu światłem

Tucson, Arizona – sztuczna jasność 3,530 μcd/m2

Zanieczyszczenie światłem jest formą zanieczyszczenia, na którą być może zwraca się mniej uwagi, ponieważ nie tylko zabiera piękne nocne niebo, ale także utrudnia niektórym gatunkom przetrwanie, gdy są pod wpływem tak dużej ilości sztucznego światła.

Tucson po raz kolejny jest tu na szczycie, a miasto wprowadziło w 1972 r. rozporządzenia dotyczące ciemnego nieba w celu ograniczenia poziomu zanieczyszczenia światłem.

Miejsca docelowe o najniższym śladzie węglowym

Houston, Teksas i Los Angeles, Kalifornia – 14.6 t CO2 na osobę

O autorze

Harry'ego Johnsona

Harry Johnson był redaktorem przydziału dla eTurboNews od ponad 20 lat. Mieszka w Honolulu na Hawajach i pochodzi z Europy. Lubi pisać i relacjonować wiadomości.

Subskrybuj
Powiadamiaj o
gość
0 Komentarze
Informacje zwrotne w linii
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chciałbym, aby twoje myśli, proszę o komentarz.x
Dzielić się z...