Szybka wiadomość

Hotspoty turystyczne specjalnie dla seniorów

Twój szybki post z wiadomościami tutaj: 50.00 $

Jeśli jesteś seniorem w wieku powyżej 60 lat, prawdopodobnie tworzysz lub cieszysz się podróżniczą listą rzeczy do zrobienia. To ten czas na emeryturę, zwolnienie tempa po wyścigu szczurów i cieszenie się odwiedzaniem nowych miejsc.

Badania prowadzone przez Aging In Place opracowują listę krajów OECD oraz największych i najczęściej odwiedzanych miast w USA. Następnie ocenili każde miejsce docelowe pod kątem jego przydatności dla starszych podróżnych, przyglądając się połączeniom transportu publicznego, możliwościom zwiedzania, pogodzie i hotelom.

10 najlepszych krajów na wakacje dla emerytów:

RangaKrajLiczba galerii sztukiIlość atrakcjiŚrednie roczne opady (mm)Inwestycje w transport publiczny% hoteli z dostępem dla wózków inwalidzkichOcena podróży emerytalnych/10
1Stany Zjednoczone6,996256,915715$ 116.3b46.859.14
2Australia1,15038,889534$ 21.7b50.899.04
3Kanada1,31938,926537$ 9.8b38.058.49
4Włochy1,290129,659832$ 10.6b44.78.08
5Hiszpania47356,824636$ 6.2b507.83
6Niemcy52842,418700$ 27.2b37.047.68
7Wielka Brytania2,09683,2391,220$ 25.2b36.737.68
8Francja98578,254867$ 23.7b43.457.58
9Japonia2,340113,1651,668$ 45.9b21.96.82
10Turcja38714,765593$ 8.7b26.696.57

Dla seniorów Stany Zjednoczone są najlepszym krajem do podróży, uzyskując 9.14 na 10 punktów we wszystkich analizowanych przez nas czynnikach. Stany Zjednoczone mają więcej galerii sztuki, obszarów przyrody i dzikiej przyrody oraz atrakcji niż jakikolwiek inny kraj na naszej liście, co daje nieograniczone możliwości spędzania czasu na wakacjach.

 46.85% hoteli w Stanach Zjednoczonych jest oznaczonych na stronie Tripadvisor jako przystosowane dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Spośród wszystkich krajów, które przyjrzeliśmy się, tylko Hiszpania i Australia mają wyższy odsetek dostępnych hoteli. Dla emerytów oznacza to bardziej dostępne prysznice, wanny i większe pokoje hotelowe, aby uwzględnić ograniczenia ruchowe.

WTM Londyn 2022 odbędzie się w dniach 7-9 listopada 2022 r. Zarejestruj się!

Drugie miejsce zajmuje Australia – 9.04 na 10 punktów za wyjazdy emerytalne według kryteriów, które sprawdziliśmy. Australia ma najwyższy odsetek hoteli przystosowanych dla wózków inwalidzkich ze wszystkich krajów na naszej liście, wynoszący 50.89% i najmniejszą ilość średnich rocznych opadów.

Kanada zajmuje trzecie miejsce z wynikiem 8.49 na 10 we wszystkich kryteriach. Ze średnią 537 mm opadów rocznie Kanada jest jednym z najbardziej suchych miejsc na naszej liście, co daje największą szansę na wakacje bez deszczu.

W badaniu wyszczególniono również najlepsze cele podróży po mieście w USA:

RangaMiastoLiczba galerii sztukiIlość atrakcjiŚrednie roczne opady (mm)% osób korzystających z transportu publicznego% hoteli z dostępem dla wózków inwalidzkichOcena podróży emerytalnych/10
1Las Vegas502,3281063.256.917.95
2San Francisco712,31258131.636.747.73
3Chicago722,3951,03826.245.387.35
4Los Angeles572,6453628.223.466.97
5Nowy Jork2165,5431,25852.844.366.45
6Tucson517672692.941.876.41
7Austin331,1369212.955.566.33
7Seattle541,33299920.532.026.33
9Orlando171,5111,3072.975.286.07
9Portland371,1561,11111.447.866.07
11Albuquerque405272251.759.795.94

Las Vegas zajmuje pierwsze miejsce jako najlepsze miasto dla emerytów urlopowiczów – z wynikiem 7.95 na 10. Pomimo swojej reputacji najlepszego placu zabaw dla nocnych klubów i kasyn, Sin City ma nieskończone możliwości dla seniorów. Las Vegas jest domem dla większej liczby galerii sztuki, obszarów przyrody i dzikiej przyrody oraz atrakcji niż większość innych miast na naszej liście.

San Francisco zajmuje drugie miejsce z wynikiem 7.73 na 10. W San Francisco znajduje się więcej galerii sztuki oraz obszarów przyrody i dzikiej przyrody niż większość miast, które oglądaliśmy, co zapewnia nieskończone możliwości zwiedzania i odkrywania naturalnego piękna miasta.

Chicago zajmuje trzecie miejsce z wynikiem 7.35 na 10. Z większą liczbą galerii sztuki i atrakcji niż większość miast, które oglądaliśmy, Chicago jest jednym z najlepszych miast, które oglądaliśmy pod względem zwiedzania i kultury. Chicago ma również jeden z najczęściej używanych systemów transportu publicznego ze wszystkich miast w USA, które zbadaliśmy, z 26.2 procent wszystkich osób dojeżdżających do pracy, które wybierają podróż autobusem, koleją lub transportem publicznym.

Podobne wiadomości

O autorze

redaktor

Redaktorem naczelnym eTurboNew jest Linda Hohnholz. Pracuje w centrali eTN w Honolulu na Hawajach.

Subskrybuj
Powiadamiaj o
gość
0 Komentarze
Informacje zwrotne w linii
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chciałbym, aby twoje myśli, proszę o komentarz.x
Dzielić się z...